Spisovný report

Letošní gejtí sezóná začala neobvyklým, ale zajímavým tématem. Lednové setkání se neslo v duchu spisovného českého jazyka. Kdo si pod názvem „hrátky s jazykem“ představil nudnou tříhodinovou přednášku profesora doktora Viktora Nosova o správné výslovnosti citoslovce bác, a kvůli tomu raději nepřišel, chybu udělal.

Sraz byl opět tradiční, a byl stejný jako už bylo mnohokrát popsáno. Za zmínku snad stojí jen to, že se nás sešlo nezvykle málo. Jen pět – Tom, Jirka, Franta, Lubor a já. No co na plat. Trochu jsme si posteskli nad buranstvím padlých, nad pozdě odeslaným mailem s pozvánkou a vydali se do naší oblíbené čajovny.

Luborův program byl zábavný a rozmanitý. Začalo to krátkým testíkem, který prověřil naše znalosti v oblasti gramatiky a který nám totálně srazil poslední zbytky našeho sebevědomí. Alespoň jsme se tedy zasmáli velmi vtipně formulovaným otázkám a ještě vtipnějším odpovědím. Po tomto krátkém úvodu nás překvapil svým příchodem Kuba a se slovy: „Sorry, nejely busy“ se posadil mezi nás. A už se jelo dál. Na pořad se dostaly překlady slangových frází. Víte co to znamená Réduj! nebo Či če hlupi titlu? Já už jo :o).

Dokonce i na krátkou přednášku o českém jazyce došlo. Do bujaré diskuze o různých tmavých zákoutích češtiny a plné smíchu nám potom vkročil unavený Marek s medailí na krku a úsměvem na tváři. Nakonec jsme ještě zkoušeli dopisovat citáty, od známých osobností, aby jsme přišli na to, že třeba Jaroslav Hašek řekl: „Nezáleží na tom, jak se vaří, ale na tom, jestli má návštěva přijít znova.“

Na závěr jsme ještě všichni společně povečeřeli v Áčku a rozprchli se do svých domovů. Bylo to jako vždy příjemné odpoledne strávené s příjemnými lidmi. Děkuji všem co přišli a gratuluji Luborovi. Jeho program byl opravdu zábavný. Už se těším na Vaškovo pokračování s tématem Comming out. Nebo třeba v úterý na plavání. Přidáte se?