Filmové setkání

Na podzim se již tradičně koná gay a lesbický filmový festival Mezipatra. A byl to právě gay film, kterému bylo věnováno další setkání GaTe.

V sobotu 25. října v 13 hodin pod hodinami na Hlavním nádraží se nás sešlo osm. Pod vedením Míši jsme se pak odebrali do Chajovny na Dominikánském náměstí. Všichni jsme se navzájem neznali, takže došlo k seznamovacímu kolečku – nebo spíše kolečkům. Nejdříve každý řekl své jméno a oblíbený film, každý další zopakoval jména a oblíbené filmy předchozích účastníků.

Hezky se ukázalo, jak je na tom kdo s pamětí. Druhé kolečko se podobalo rozhovorům s filmovými hvězdami. Na malou chvíli se účastník stal héééreč… filmovou hvězdou, které se mohli další kluci zeptat na pět pikantních otázek. Věděli jste třeba, že Tokan skvěle tančí na pohřební hudbu?

Míša si pro nás nachystal několik soutěží o BIO kokosky s javorovým sirupem. První hra se zaměřila na znalost gay filmů. Zkuste si sami vzpomenout na gay komedii, parodii, horor, drama, akční film nebo pohádku, kde se mají rádi kluci s klukama… Zcela (ne)překvapivě první kolo vyhrál filmů znalý Jirka.

Druhá soutěž prověřila schopnost zahrát rozhlasovou hru. Rozdělili jsme se do dvojic, ve kterých jsme měli – s ohledem na ostatní návštěvníky čajovny – sehrát dialog z nějakého filmu. Kuba a „N“ zaskočili účastníky zcela neznámým filmem Otec prasátek na motivy stejnojmenné knihy od Terryho Pratchetta, Míša s Honzou sehráli scénku z Mlčení jehňátek, Tokan s Tomem parodovali parodii Scary Movie a již zmíněný Jirka více méně sólově odříkal mezi účastníky GaTe notoricky známou scénu z filmu Saturnin.

Třetí a poslední hra připomínala starý televizní pořad Videostop. Na svém hezkém notebooku Míša pouštěl krátké fragmenty nejrůznějších gay filmů. Úkolem bylo uhádnout, o jaký film jde, nebo jak daná scéna dopadne. Zkrocená hora nebo Philadelphia větší části osazenstva nečinila problém, ale film Bublina, který získal několik cen a můžete jej vidět na letošních Mezipatrech, nepoznal ani jednoznačný vítěz večera.

S poslední ukázkou skončila i poslední minuta oficiálního setkání, které některým účastníkům umožnilo potkat nové lidi, jiným zase poskytlo tipy na filmy k zhlédnutí.