Pro rodiče

Vážení a milí rodičové

To že jste zavítali až na tuto stránku svědčí o tom, že vaše dítě chce navštívit některou z akcí GaTe a vy nemáte dostatek infomací o tom, co vlastně GaTe je, kdo ho tvoří a co děláme. Těší nás, že jste vaše dítě nezavrhli pro jeho homosexuální orientaci. Díky za to, že chcete dostat plnohodnotné informace, které vám pomohou se adekvátně rozhodnout. Naše internetové stránky samy o sobě nabízejí cenné informace o historii naší neformální skupiny a po přečtení několika reportů, článků a pravidel vám bude hned zřejmé, o co že se to vlastně snažíme.

„To nejpodstatnější pro nás jsou naše pravidla.“

Tato pravidla stanovují, kdo se může našich akcí zúčastnit a za jakých podmínek. Hlavním z těchto pravidel je to, že na akcích pořádaných GaTe nekonzumujeme alkohol a tyto akce jsou také nekuřácké.

„Snažíme se smysluplně využít čas mladých lidí aktivní činností.“

Nechceme, aby mladí lidé trávili čas konzumní zábavou, ale naše akce koncipujeme tak, aby působily na mladé lidi pozitivně. Prosazujeme sportovní aktivity, neformální vzdělávání, zážitkovou pedagogiku, svobodu vyjadřování, týmovou spolupráci, atd.

„Jedním z našich prvotních cílů bylo a stále je zpříjemnit mladým gayům období jejich coming outu.“

Toto období není jednoduché nejen pro ně, ale také pro vás! Proto se snažíme působit preventivně – vydali jsme brožuru Láska je láska. Ta informuje nejen mladou generaci, ale také generaci rodičů o problematice coming outu.

„Spolupracujeme s odborníky, kteří nám pomáhají s našimi projekty.“

Jsou to psychologové, sociologové, sexuologové či pedagogové. Ale nejen oni přispívají ke kvalitním výsledkům naší práce. Naše projekty byly vícekrát vybrány jako smysluplné a byly podpořeny z různých zdrojů.

Je toho docela dost co děláme. To nejpodstatnější se nám snad podařilo shrnout, a proto vězte, že pokud vašemu dítěti povolíte se některé z našich akcí zúčastnit, budeme se maximálně snažit o to, abychom splnili všechno to, co jsme na této stránce uvedli.