Setkání plné víry

I v pochmurném listopadu jsme si udělali čas na pravidelné setkání skupiny GaTe. Jeho náplní byla víra, nevíra a vše kolem. Nebudu tady nějak předbíhat a proto začnu hezky od začátku. Byla sobota 21. listopadu 2009, čas na hodinkách ukazoval 14.30 a místem M se staly hodiny na hlavním nádraží. Jakmile se i poslední účastníci přidali, z Luborových úst zazněly první informace o tom, co nás čeká.

Nejprve jsme přesunuli na místo určení, tím se tentokrát stala Marcus Gallery. Všichni jsme se usadili, objednali si něco k pití a vrhli se na téma. Hned na začátek jsme se bavilo o tom, čemu nevěříme, i když téma setkání bylo vlastně opačné. 🙂 Po tomto krátkém úvodu jsme se pustili do tajů víry, důvěry a náboženství. Pro každého tato slova symbolizují něco jiného a prvních pár chvil jsme právě věnovali tomu, abychom si trochu objasnili, co vlastně to komu říká a zkusili jsme se najít nějakou společnou shodu. Musím uznat, že poslouchat některé názory bylo opravdu zajímavé, protože mě to dokázalo ledasčím překvapit.

Zajímavé bylo také to, jak dlouho nám toto téma vydrželo, než se celé vyčerpalo. Strávili jsme nad ním příjemné odpoledne. Abychom nezůstali jen u povídání, podívali jsme se i na divadelní ukázku, která trochu souvisela s Biblí a vírou. Byla to taková veselá tečka na závěr.