Report z (ne)bezpečného setkání

1. prosince jsme si připomenuli Den boje proti AIDS, den který je symbolem a také varováním před stále aktuálním a narůstajícím problémem, problémem který může vyřešit jen informovanost a prevence. To je důležité hlavně pro mladé lidi, kteří teprve začínají se sexuálním životem a dvojnásob to podle mě platí právě pro náctileté gaye, protože se k malým zkušenostem a nízkému věku přičítá ještě rizikovost gay komunity.

Proto toto téma nemohlo chybět ani na 12. setkání náctiletých gayů s názvem „bezpečný sex a nebezpečí AIDS“, jehož hlavním cílem bylo informovat, informovat a zase informovat. No a pro tento účel jsme snad nemohli mít nikoho vhodnějšího a informovanějšího, než Petra (Alcu) z 004.cz.

Setkání začalo ve 13.30h 4. 12. 2004 u klubovny Studu na Bratislavské 31, ovšem kvůli náhlé komplikaci se sálem, ve kterém se mělo původně konat, jsme se přesunuli do bytu Katky (organizátorky), což ale vlastně vůbec nebylo na škodu, protože byt byl velice přijemný a všichni jsme měli možnost poznat Katku jako opravdu skvělou hostitelku. Samotný průběh setkání byl samozřejmě plný užitečných informací a diskuzí, nejen o AIDS, ale o všech možných i nemožných pohlavně přenosných nemocech a prevenci proti nim.

A jaké bylo setkání Mirkovýma očima?

Jedno z nejlepších setkání náctiletých se odehrávalo na zvláštním místě. Nebylo to venku (to by v takové zimě snad ani nešlo), ani v klubovně, nýbrž u Katky doma. Byli jsme jedna z prvních návštěv u novém bytečku. Určitě první tak početná. Taktéž to bylo první setkání, kde jsme měli hosta. Byl to Petr Kaňka. Setkání začínalo trošičku nesměle, ale po chviličce jsme se hlavně díky Péťovi rozpovídali. Bylo poznat, že už má jistou zkušenost s povídáním před „obecenstvem“, protože jeho povídání se hezky poslouchalo. Dozvěděli jsme se hodně nových a užitečných věcí ohledně AIDS. Jak se tato nemoc přenáší, jaký je počet nakažených v ČR a ve světě, jaké je zastoupení menšin v těchto procentech.

První hodinka uběhla úplně jako po másle a dali jsme si čtvrt hodinkovou přestávečku, které jsme využili k vyplnění menšího dotazníčku. Po vyplnění dotazníků někteří využili času k tomu, aby doplnili zásoby čaje a cukrovinek. V druhé polovině jsme vytvořili menší skupinky asi po čtyřech a měli jsme si ve skupince promyslet témata, která nám byla dána před začátkem setkání. Po chviličce konverzování ve skupině, vždy jeden ze skupinky řekl to, na čem se předtím domluvili. Všichni jsme se nakonec shodli na stejných problémech, které s onemocněním AIDS souvisí.

Nakonec nám náš host rozdal hezké dárkové balíčky, které určitě hojně využijeme:) Po skončení té oficiální části, si pár kluků zašlo ještě na večeři a pokecat si o všedních věcech.. Když to shrnu, bylo to zajímavé a poučné od začátku až do konce. Snad nás znovu navštíví nějaká moudrá osobnost.