Martinova premiérová reportáž z grilovačky

Školní rok konečně skončil, oddychli si všichni školou povinní a vydali se vstříc prázdninovým zážitkům, letním láskám a novým kamarádstvím. Hned na první tři dny prázdnin si Tom a Zdeněk z GaTe připravili pro ostatní kluky do 26 let „Akční grilovačku“ ve Staré Boleslavi.

Srazy se konaly v Praze a Brně a odtud všichni přijeli do malebné obce s významnou historií – Staré Boleslavi. Ihned u vchodu všechny kluky přivítal a pořádně olízal Tomův pes. Jelikož na této akci bylo mnoho nových členů, jako první se začalo seznamovat a to formou her. Zapamatování si jmen pomocí házení míčků ostatním problém nedělalo, ovšem mně, jako úplně novému členu, se jména ze začátku pořádně pletla a u této hry jsem si vydatně procvičil svoje lenivé mozkové závity. Druhá hra se konala na lavičce, kde se kluci museli seřadit podle abecedy a přitom spolu nepromluvit. Podlézání a obcházení se navzájem zase procvičilo balanční kondici. Po krátkém odpočinku nastalo druhé kolo hraní, které začalo hrou na upíry. Hrálo se na malém dvorku, kde se všem zavázaly oči, a zvolili se dva upíři, kteří když narazili na člověka, tak vykřikl a stal se z něho také upír. Tato hra může být i docela dobře nekonečná, jelikož když na sebe narazili dva upíři, stali se zase lidmi.

Když už se pomalu začalo stmívat, roztopil se gril a začaly pořádné hody. Křupavé kuřecí masíčko se přímo rozplývalo na jazyku. Večer se zakončil hraním společenských her, karet či oblíbeným „osahávacím“ Twistrem.

Jelikož nám počasí moc nepřálo, tak druhý den po snídani se začaly opět hrát společenské hry, tentokrát o matrace, aby byla větší motivace. Po obědě se začala procvičovat orientace. Ovšem né ta sexuální, ale orientace v mapě a terénu. Tom nás rozřadil do skupinek po třech a dal nám mapu se souřadnicemi a jedním bodem, kde bylo první zastavení. Na každé zastávce byla zapeklitá otázka, která nás měla nasměrovat na další místo. Pokud se ovšem odpovědělo špatně, souřadnice naváděly na vzdálenější místo a skupinky si dost zašli. Hra by byla bezchybná, ovšem nesměla by se stát taková menší technická chyba. Tom si spletl závorku s číslem tři, a proto se některé skupinky prošly do hodně vzdálených míst či se ztratily. Poté, co se zase všichni shledali a našli, se udělal výlet na zdejší zámek. V prostranství zámecké zahrady jsme nejdříve hráli hru na slepou bábu. Báby byly ovšem tři a úkolem byla nasbírat co nejvíce bodů. Body se získaly plácnutím báby. Hra byla ztížená o to, že báby měly šátky, kterými mohli okolo sebe šlahat a tím se vysvobodit. Jako další se hrála hra s frisbee. Proti sobě stály dva týmy. Úkolem prvního bylo dostat frisbee do kruhu a naopak úkolem druhého týmu bylo bránit svůj kruh. Po všemožných aktivitách a hrách nám vyhládlo, tak jsme se s chutí pustili do svačiny a udělali si piknik v zámecké zahradě.

Večer se opět grilovalo a hodovalo až do pozdních nočních hodin. Zpříjemněním večera byla Zumba, kterou předcvičovala Tomova sestra, ovšem nejlepší taneční kreace předváděl Tokan, který nás pak za odměnu naučil několik kroků ze salsy. Další překvapení přišlo až po půlnoci, kdy se začala hrát noční hra na temném poli. Pár jedinců, kteří sebrali odvahu a šli hrát, toho rozhodně nelitovali.

Další den byl dnem odjezdu. Po sbalení všech věcí jsme se naposledy všichni sešli a probírali ty úžasně strávené dva dny. Odpoledne se víkendovka rozpustila a všichni jeli zase zpátky do svých domovů.

Jelikož tato víkendovka byla mou první akcí s GaTe (a určitě ne poslední), tak jsem byl příjemně překvapen, jací milí a kamarádští kluci v GaTe jsou a jednoznačně nelituju, že jsem do toho šel. Jsem z Liberce, kde žádný takový podobný spolek není a v blízké době asi ani nebude, tak jsem moc rád, že se mohu účastnit akcí s GaTem, které jsou vždy dokonale připravené, a nehrozí rozhodně žádná nuda.

Martin