Pepovo Idaho

Ahoj, jmenuji se Pepa a chtěl bych Vám vyprávět jeden příběh, který se mi nedávno udál. Už jako malý kluk jsem měl bujnou fantazii. Utíkal jsem před okolím do svého vysněného světa plného obrů, draků, trpaslíků, víl a elfů. Do světa, kde se každé moje přání hned splnilo.

Přál jsem si vanilkovou zmrzlinu a měl jsem ji. Přál jsem si nové kolo a měl jsem je. Pokaždé když jsem vyslovil svoje přání, hned se splnilo. Je to úžasný svět. V pubertě jsem si tento vysněný svět nazval Idaho. Říkal jsem mu moje soukromé Idaho. Idaho je stát na severozápadě USA a podle fotek je tam krásně – přesně jako v mém Idaho.Do tohoto světa utíkám vždy, když na mě padnou chmury. Když mě ostatní naštvou. Prostě když se nedaří. Stačí si najít klidné místo a zavřít oči a už jsem doma – u sebe v Idaho. Jde tu vytvořit úplně všechno. Vše, co si přejete! Auto, dům, kamarády, diplomy, jídlo, počítač a i svoji vysněnou lásku.

Už od 16 jsem sníval v Idaho o svém milostném vztahu. Představovat si chvíle strávené s milovaným člověk, všechny věci, které jsme spolu dělali. Naše výlety po republice a i za hranice. Představoval jsem si tak živě, že pokaždé jsem cítil jeho dotyk, jeho vůni parfému – vše tak jak jsem si vysnil. Ano v mých představách hráli roli kluci. Snad proto jsem utíkal do svého soukromého Idaha, kde mě nikdo nerušil a já zde mohl být tím, kým jsem ve skutečnosti. Nemusel jsem si hrát na hru „Zajímám se o holky“. Hrál jsem si tu svoji přirozenou.

Vždy mě zajímala esoterika a záhady. V 18 letech ke mně přišla kniha The Secret – Tajemství. Celá kniha a vše, co tam popisují, se mně zdálo tak normální. Tušil jsem, že svět musí být postavený na jiném základě, než třeba hovoří různá náboženství. Že svět musí být jiný, než si oni myslí. A právě se Zákonem přitažlivosti jsem dostal svobodnou vůli, jak mohu nakládat se svým životem. Jak tedy zákon přitažlivosti funguje? Vše na, co myslíte a co cítíte se projevuje ve vaší realitě. Jsou pouhé tři kroky tohoto procesu záměrné tvorby – 1. Požádejte – to děláme každou chvíli, 2. Vesmír odpoví na vaši touhu – dá vám znamení a za 3. Dovolte si svoje přání – umožněte tomuto proudu, aby vám donesl to, co jste si přáli.

Nyní jsem pochopil, že jsem si tento stav – svoji orientaci na kluky vybral sám. Že je to pro mě i pro okolí velká kontrastní situace. Možná je to pro okolí zkouška, aby se naučili mít rádi člověka, který se tak liší. Ve všech jiných ohledech se mě může pokusit okolí změnit, ale já jsem se chtěl lišit takovým způsobem, aby mě nikdo změnit nedokázal. Vidíte, jak pošetilé je změnit lidi, které máte ve svém okolí? Pokud je chcete měnit, ztrácíte svůj největší dar – svoji svobodu volby.

Abych se vrátil ke svému Idahu. S principy Zákona přitažlivosti jsem si dokázal vytvořit svoje malé soukromé Idaho ve své realitě. Už nemusím být ve svém Idahu, abych byl tím, kým jsem. Svobodnou bytostí, která si vytváří svoji skutečnost. Vím, že mám v sobě sílu. Sílu a moc, která tvoří světy. Pomocí svých myšlenek a pocitů mohu být tím, kým jsem, mohu mít to, co chci, a dělat to, co si jen dokážu představit. Je to tak jednoduché – zkuste to taky.

Vzpomínáte jak jsem mluvil o svém vztahu? Netrvalo to dlouho a skutečně se tento – můj vysněný kluk – objevil. Přesně takový, se kterým jsem se procházel po pláži, se kterým jsem jezdil na kolem, se kterým jsem prochodil celou republiku, se kterým jsem chodil tancovat, se kterým jsem trávil svůj volný čas. Přesně takový se najednou objevil. Potkali jsme se na nádraží a už v ten okamžik jsme oba věděli, že patříme k sobě. S Petrem máme úžasný vztah, který naše okolí oceňuje – každý nám říká: „Vy máte úžasný vztah.“ A my jen přikyvujeme „Ano, to máme. Stačí, když si požádáte a dostanete cokoliv.“

Začněte hned teď! Dovolte si být sami sebou, a jiným aby byli jiní. Prožívejte svoje štěstí, proto jste tu!