Myšákův kamínek

Začaly prázdniny a já jsem vyrazil za svým klukem. Zrovna měl vedlejší práci v Praze, a protože jsme se dlouho neviděli tak jsem se rozjel za ním. Naše setkání bylo úžasné. Doma samozřejmě o mé orientaci v té době nevěděli ještě vůbec nic.

Večer jsem se vracel domů. Bydlíme na malé vesničce a tak jsem musel několikrát přestupovat. Bohužel můj poslední spoj mi ujel.  A zrovna byl pátek a další spoj jel až v neděli večer. Už jsem u sebe bohužel neměl žádné peníze na taxi a tak jsem musel zavolat domů, aby pro mě přijeli rodiče. Doma jsem se pokusil to nějak „ukecat“, ale bohužel se to nepovedlo. Lhát neumím. Druhý den jsem tedy šel s pravdou ven.

První jsem o své cestě a orientaci řekl mámě. Divil jsem se, jak úžasně reagovala: „No vždyť to nic není, mohls nám to říct dřív“. A pak se mi ochotně nabídla, že tátovi to řekne sama. A takhle úžasně reagoval i můj táta. Upřímně čekal jsem všechno, ale tohle ne. Moc děkuji svým rodičům!

To že jsem gay, vím už 6 let. Bál jsem se to komukoliv říct. Dlouho jsem se trápil a teď už je to za mnou. Už nelituji toho, že jsem to doma řekl… Všem co svůj coming out plánují, přeji mnoho štěstí a hlavně hodně pevné nervy. Sám vím, že to lehké není…

Myšák