Kolmá reportáž

Den začínal slunně, tak jsme se nemuseli uchylovat k alternativnímu programu a vyrazili na místo srazu. Čekali jsme ještě asi deset minut posléze, ale nikdo nepřibyl, tak jsme sraziště opustili v celkovém počtu tří, a to Lubora, Karla a mě.

Všichni jsme byli seznámeni s hrubým směrem, kterým se bude naše nastávající výprava ubírat. I přes několikerá upozornění náhodnosti, leč promyšlenosti, trasy jsme zachovali nečekaně klidnou hlavu a vydali se za cílem. Tím se později ukázala neobyčejná (nemám tu troufalost dovolit si hodnocení) restaurace kdesi v Židlochovicích. Tam jsme pojedli různé pokrmy zahrnující špenátové brambory se sýrem, česnečku, kuřecí prsíčka plněná sýrem a jakýsi steak s brusinkami s něčím ještě podivnějším. Jen šopský salát sklidil trochu kritiky.

Doprovázeni spokojeností jsme vyrazili do parného odpoledne, bylo asi půl druhé. Cesta se měla ubírat jinou cestou zpět k Brnu, což se zpočátku dařilo. Až v Rajhradicích kousek od Brna jsme navázali na cestu, kterou jsme přijížděli. Během cesty Brnem k přehradě nám Lubor zapříčinil krátkou přestávku za účelem oznámení, že avizovaných 50km bylo dovršeno, a tudíž, že se můžeme rozprchnout.

Cesta k přehradě tedy pokračovala nejspíše neoficiálně, to je mi neznámo. Kousek od přehrady došlo k roztržení členů výletu a všeobecnému postukončení akce. Odtam se každý vydal svou cestou; pravděpodobně domů.

02-07-09; 17:38 SELČ
Tomáš