Rozmanitostí proti šikaně

diskriminaceKdyž miluješ, není co řešit. Nebo jo?

Komiksem proti homofobii (nejen) se snaží změnit postoje mladých lidí vůči sexuálním menšinám tři nevládní organizace – Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, Gender Studies a STUD, které se spojily v rámci projektu Rozmanitostí proti šikaně.

Homofobie společnosti nezřídka znesnadňuje život příslušníkům a příslušnicím LGBT (lesbické, gay, bisexuální a transgender) komunity. Pod homofobií si můžeme představit nejen neopodstatněné obavy, ale také projevy nepřátelství vůči lidem s jinou než heterosexuální identitou.

Hlavním cílem projektu, který koordinuje Poradna pro občanství, občanská a lidská práva ve spolupráci s Gender Studies a STUDem je posílit postavení jednotlivých zástupců a zástupkyň sexuálních menšin. Toho bude dosaženo prosazováním jejich práv na rovné zacházení a posilováním pluralitní a rozmanité společnosti. Společně uskuteční řadu diskusí na středních školách ve Zlínském a Olomouckém kraji.

Středoškoláci vedle komiksu uvidí i nově vytvořené krátké hrané filmy natočené mladými zlínskými filmaři. V rámci projektu je také poskytováno poradenství psychologické a právní v otázkách diskriminace, registrovaného partnerství a LGBT rodičovství www.poradna-prava.cz/lgbt.